tel. 604 518 418

Baterie wannowe

Baterie wannowe możemy podzielić na 3 kategorie:

-natynkowe

-podtynkowe

-stojące podłogowe lub wannowe 

Rodzaj baterii dobieramy do rodzaju wanny, jaką zamierzamy zamontować w naszej łazience. 

Baterie natynkowe sprawdzą się przy wannie o prostym kształcie, dosuniętej dłuższym bokiem do ściany łazienki. Montujemy ją już po wyłożeniu płytek ściennych.

Woda nalewa się do wanny przez wylewkę, a jej temperaturę i strumień regulujemy kurkami (baterie dwuuchwytowe) lub dźwignią (baterie jednouchwytowe). 

Bateria podtynkowa montowana jest jeszcze przed wyłożeniem płytek. Na ścianie widoczne są tylko elementy służące regulacji temperatury i strumienia wody oraz wylewka. Alternatywą dla wylewki montowanej na ścianie, jest zestaw odpływowo-przelewowy z funkcją napełniania wanny wodą. To rozwiązanie jest wygodne w przypadku, gdy w domu są małe dzieci – nie ma wystającego elementu, o który można się uderzyć.

Wadą rozwiązań systemów podtynkowych jest ewentualna usterka – instalacja jest schowana w ścianie pod płytkami i ewentualna naprawa jest trudniejsza. 

Wśród baterii natynkowych i podtynkowych są do wyboru baterie termostatyczne. Utrzymują one stale zadaną temperaturę wody, nawet jeżeli nastąpi chwilowy spadek ciśnienia wody. 

Baterie stojące wannowe montowane są na brzegu wanny w specjalnie do tego celu wyciętych otworach. Niektórzy producenci wanien mogą jednak zastrzec w karcie gwarancyjnej, że w danym modelu montaż takiej baterii jest niemożliwy. W takim przypadku należy wykonać osobną półkę dla takiej baterii.

Baterie stojące podłogowe są eleganckim rozwiązaniem dla wanien wolnostojących.