tel. 604 518 418

Wanna czy prysznic?

Podejmując decyzję o zakupie sprzętu odpowiadajacego preferencjom użytkownika, przede wszystkim należy się zastanowić, kto będzie z tych urządzeń korzystał. 

Wanna jest praktyczniejszym rozwiązaniem, gdy w domu są dzieci. Prysznic sprawdzi się w łazience przeznaczonej dla osób niepełnosprawnych i starszych. 

Oosoby lubiące wypoczywać w aromatycznej kąpieli przy blasku świec wybiorą wannę. Zwolennicy prysznica w swojej kabinie mogą mieć do dyspozycji radio, telefon z zestawem głośno mówiącym, hydromasaż lub saunę parową. 

W obudowie wanny możemy wykonać schowek np. na środki czystości. Gdy do łazienki wstawimy kabinę prysznicową, część wolnej przestrzeni możemy wykorzystać na półki i szafki. 

Argumentem przesądzającym o wyższości prysznica nad wanną jest ekonomiczność użytkowania. Biorąc prysznic zużywamy mniej wody niż w trakcie kąpieli. 

Dla osób bardzo nie zdecydowanych lub takich, które muszą mieć możliwość kapieli i prysznica w swojej łazience, wyjściem z sytuacji może być zastosowanie parawanów nawannowych lub zasłonek prysznicowych.

Parawany są bardziej eleganckim rozwiązaniem oraz są łatwiejsze w utrzymaniu, za to ciekawie dobrana zasłonka prysznicowa może stanowić ciekawy akcent wystroju łazienki.

Obecnie producenci ceramiki łazienkowej poszukują gotowych, wygodnych rozwiązań łączących funkcję prysznica i wanny. W ich ofercie dostępne są np. prysznice z głebokim brodzikiem lub wanny wyprofilowane w taki sposób, aby dogodnie można było w nich stać jak i leżeć.