tel. 604 518 418

Dekoracyjne płyty betonowe

Beton architektoniczny:

Beton architektoniczny zwany również betonem strukturalnym lub betonem zbrojonym włóknami szklanymi coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w postaci dekoracyjnych płyt betonowych na okładzinę elewacji jak również wewnątrz budynków, jako element dekoracyjny, nadając im oryginalny charakter.

Właściwości:

Dekorowanie betonem architektonicznym ma wiele możliwości. Beton strukturalny charakteryzuje się idealnie gładką powierzchnią. Dzięki zastosowaniu zbrojenia w betonie architektonicznym z włókna szklanego (GFRC - glass fiber reinforced concrete) materiał ten posiada wysoki wskaźnik wytrzymałości. Funkcjonalność oraz uniwersalność płyt betonowych wynika z ich specjalistycznej struktury, odpornej na różnice temperaturowe, zewnętrzne wpływy środowiska, jak i codzienne użytkowanie. System płyt betonowych, dzięki podstawowemu materiałowi bazowemu, jakim jest cement, jego powierzchnia płyt betonowych jest znacznie twardsza, niż w przypadku zastosowania tradycyjnych mas szpachlowych. Powierzchnie płyt betonowych na ścianę po aplikacji impregnatu są niewrażliwie na uszkodzenia oraz zabrudzenia tłuszczami. Betonowe płyty, są wytrzymałe na wszelkie otarcia, uszkodzenia mechaniczne, a ich forma i kolor nie zmieniają swojego wyglądu z czasem.

Beton architektoniczny a wchłanianie wody:

Z powodzeniem płyty z betonu architektonicznego można układać jako okładzinę ścian w kabinach prysznicowych dzięki zastosowaniu specjalnych środków impregnujących, zapobiegających wchłanianiu wody przez płyty, tym samym impregnatem zabezpiecza się płyty elewacyjne.

Zastosowanie betonu architektonicznego:

Z powodzeniem beton architektoniczny można stosować zarówno do dekoracji ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Zarówno pomieszczeniach suchych , jak i mokrych
(wykończeniach kabin prysznicowych, elementów w łazienkach). Można stosować go na suficie podwieszając je na specjalnych zaślepkach. Śmiało stosuje się go również na zewnątrz jako okładzina kominów, elewacji, do wykańczania podmurówek.
Materiał ten w ostatnim czasie zyskuje coraz większą grupę zwolenników. Szczególnie w kwestii wystroju i aranżacji wnętrz. Dekoracyjne płyty betonowe, dzięki specjalnym systemom uchwytowym oraz profesjonalnym systemom kotwienia, z zachowaniem najwyższych procedur bezpieczeństwa mogą zdobić każde ściany. Są oznaką nowoczesności i duchem czasu w najnowszych trendach.