tel. 604 518 418

Folia w płynie

Folia w płynie jest gotową do użycia elastyczną masą izolującą, uszczelniającą, która po nałożeniu na podłoże tworzy nieprzepuszczalną dla wilgoci płaszczyznę. Jest bardzo dobrym izolatorem wewnątrz i na zewnątrz budynków. Produkt stosuje się na ściany, stropy, tarasy. Folia w płynie nie jest polecana na podłoża drewniane, jednak może być stosowana pod drewno, takie jak podłogi drewniane czy boazerie ścienne.

Wewnątrz
W pomieszczeniach narażonych na działanie wody czy wilgoci, tj. w kuchni, łazience, pralni, natryskach czy toaletach folia stosowana jest najczęściej. Pod płytki ceramiczne w celu zapewnienia bariery przed wilgocią przenikającą przez ścianę. Same w sobie nie chronią one dostatecznie przed wilgocią, ponieważ wchłaniana jest ona przez fugi, przez co często powstaje pod nimi szkodliwy grzyb i pleśń. Folia w  połączeniu z taśmami, łatami ściennymi i narożnikami uszczelniającymi daje bardzo dobre uszczelnienie przed wodą.

Folia w płynie na zewnątrz

Folie w płynie, wzbogaconą o dodatki modyfikujące może być stosowana również na zewnątrz jako hydroizolację tarasu.

Folia w płynie do stosowania na zewnątrz dzięki wysokiej odporności na wpływ warunków atmosferycznych zabezpiecza płytki na tarasie przed pękaniem, a podłoże przed zawilgoceniem.

Nakładanie folii w płynie

Folia w płynie jest produktem, który łatwo się rozprowadza i nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Na oczyszczoną i suchą powierzchnię nanosi się dwie warstwy folii za pomocą pędzelka lub wałka malarskiego. Folia w płynie jest z reguły wydajna i wystarcza na pomalowanie dużej powierzchni, Czas schnięcia między poszczególnymi warstwami, jak również całkowitego wyschnięcia podany jest na opakowaniu przez producenta. Zwykle maksymalnie po 24 godzinach można nakładać okładziny ceramiczne.