tel. 604 518 418

Malowanie pędzlem - ZEDOM

Malowanie pędzlem jest jednym z najstarszych sposobów wykańczania i dekorowania powierzchni, elementów małej architektury i przedmiotów. Obecnie wykorzystywany jest najczęściej do malowania trudno dostępnych miejsc, trudnych powierzchni czy małych przedmiotów. Przy malowaniu dużych powierzchni jak ściana, sufit wykorzystuje się raczej malowanie wałkiem lub metodę malowania natryskowego.

Pędzle do malowania różnią się pod względem kształtu oraz rodzaju włosia. Po dokonaniu odpowiedniego wyboru pędzla, możemy nim pomalować każdą powerzchnię
przy użyciu dowolnej farby.

Pędzle są wykonane z włosia naturalnego bądź syntetycznego.
Pędzle z włosia naturalnego są bardziej odporne na zagięcia i zagniecenia. Dobrze rozprowadzają materiał, polecane są do farb rozpuszczalnikowych, rzadziej do
wodorozcieńczalnych gdyż chłoną wodę.
Pędzle z włosia syntetycznego są bardziel elastyczne i nie wchłaniają rozpuszczalników. Polecane do farb wodorozcieńczalnych.
W sprzedaży można również znaleźć pędzle z włosiem mieszanym, które łączą zalety pędzli z włosiem naturalnym i syntetycznym i można ich używać do różnych rodzajów farby.

Pędzle mają różne kształty i wielkości. Dobieramy je w zależności od wielkości i rodzaju powierzchni, która ma być pomalowana:

  • pędzel płaski: o różnej szerokości, malowanie dużych i małych powierzchni, płaskich i chropowatych, malowanie detali, kątów, nieregularnych fragmentówścian.
  • pędzel okrągły: malowaanie stolarki okiennej i drzwiowej, elementów drewnianych
  • pędzel płaski kątowy: "kaloryferowiec", pędzel płaski z zagiętą rączką. Kształt pędzla umożliwia malowanie trudnodostępnych powierzchni- np. za kaloryferem
  • "ławkowiec": płaski gruby pedzel, malowanie, gruntowanie, mycie dużych powierzchni ścian i sufitów, nakładanie kleju do tapet.

Przedział cenowy pędzli to 1zł-30zł.