tel. 604 518 418

Ponadczasowe materiały budowlane

Wysoka świadomość ekologiczna przywróciła do łask budowanie domostw z naturalnych materiałów. Współczesne rozwiązanie pozwalają na w pełni wygodne i funkcjonalne życie w takich obiektach.

SKAŁA

Istnieją miejsca na świace, gdzie kamienne domy są zamieszkałe, a naturalne skały służa do wznoszenia domostw. Orzykładem może być miasteczko Matera w południowych Włoszech. Jego wyjątkowa architektura cechuje się dostosowaniem do skalistego podłoża (ukazane w filmie M. Gobsona "Pasja"). Dziś kamień jako surowiec budowlany przeżywa renesans. W Polsce cieszy się sporym zastosowaniem jako element zdobniczy - w postaci pojedyńczych ścian, okładzin albo podłóg.

GLINA

Z ubitej gliny został w całości wzniesiony Pałac Mostowskich w Tatchominie - obecnie materiał ten cieszy się zaintyeresowaniem. Glina oznacza się dużą trwałością, a wnętrza domów z niej wykonanych cechują się korzystnym mikroklimatem - przede wszystkim jest to materiał niedrogi i całkowicie biodekradalny. Domy ulepione z gliny to wspaniałe rozwiązanie dla pasjonatów zdrowego trybu życia.

DREWNO

Jest to najbardziej rozpowszechniony materiał budowlany. Obecnie nie wykonuje się z drewna jedynie domków letniskowych lub wiejskich, ale coraz więcej domów całorocznych. Niewątpliwymi zaletami jest szybki czas budowy oraz niższe koszty. Do łask wraaca także drewniana stolarka drzwiowa i okienna.